8 Foot 18/3 SVT 105C Heavy Duty Cord Set - Black Finish - 100 Carton - 3 Prong Molded Plug - Stripped And Slit - 1/4" Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2085 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 300 |
| Wattage | 1250 |
| Finish | Black |
| Wire Color | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923920858 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 12.99" |
| Case Height | 8.66" |
| Case Weight | 40 |
| Case Cubic Ft. | 1.179 |
| Catalog Description | 8 Foot 18/3 SVT 105C Heavy Duty Cord Set - Black Finish - 100 Carton - 3 Prong Molded Plug - Stripped And Slit - 1/4" Diameter |
| Description | 8 FT BLK 18/3 SVT CORD SET W/P |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2085.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.37 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 8 Foot Heavy Duty Cord Set Black Finish |