15 Foot 18/2 SVT 105C Heavy Duty Cord Set - White Finish - 50 Carton - 2 Prong Molded Plug - Stripped And Slit
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2574 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 1250 |
| Finish | White |
| Wire Color | White |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923925747 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 12.99" |
| Case Height | 7.09" |
| Case Weight | 27 |
| Case Cubic Ft. | 0.9652 |
| Catalog Description | 15 Foot 18/2 SVT 105C Heavy Duty Cord Set - White Finish - 50 Carton - 2 Prong Molded Plug - Stripped And Slit |
| Description | 15FT #18/2 SVT WHT IMPRINT 105 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2574.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.53 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 15 Foot 18/2 SVT 105C Heavy Duty Cord Set White Finish 50 Car |