Flanged Steel Neck - 7/16" Hole - 1" Height - 13/16" Top - 1-3/8" Bottom Seats - Unfinished
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2202 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Unfinished |
| Center Hole Diameter | 0.438 |
| Dimensions | H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923922029 |
| Case Quantity | 1250 |
| Case Length | 13.38" |
| Case Width | 11.41" |
| Case Height | 12.2" |
| Case Weight | 26.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.0778 |
| Catalog Description | Flanged Steel Neck - 7/16" Hole - 1" Height - 13/16" Top - 1-3/8" Bottom Seats - Unfinished |
| Description | 1 3/8" STEEL NECK 1/8 SLIP UNF |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2202.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Flanged Steel Neck 7/16" Hole 1" Height Unfinished |