Steel Spacer - 7/16" Hole - 1" Height - 7/8" Diameter - 1" Base Diameter - Unfinished
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2280 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Unfinished |
| Center Hole Diameter | 0.438 |
| Diameter | 0.88" |
| Dimensions | L: 0.88" x W: 0.88" x H: 1" x DIA: 0.88" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923922807 |
| Case Quantity | 1250 |
| Case Length | 13.78" |
| Case Width | 9.06" |
| Case Height | 17.72" |
| Case Cubic Ft. | 1.2803 |
| Catalog Description | Steel Spacer - 7/16" Hole - 1" Height - 7/8" Diameter - 1" Base Diameter - Unfinished |
| Description | 1" ST SPACER UNF 7/8"D 7/16"CH |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2280.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Steel Spacer 7/16" Hole 1" Height Unfinished |