Flanged Steel Neck - 1" Height - 7/8" Bottom - Unfinished
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2215 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Unfinished |
| Dimensions | H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923922159 |
| Case Quantity | 2500 |
| Case Length | 7.08" |
| Case Width | 10.24" |
| Case Height | 9.25" |
| Case Cubic Ft. | 0.3881 |
| Catalog Description | Flanged Steel Neck - 1" Height - 7/8" Bottom - Unfinished |
| Description | 1" HT STEEL NECK 7/8" BOT UNF |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2215.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.02 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Flanged Steel Neck 1" Height Unfinished |