8 Foot Cord Set - Gold Finish - White Stripe and Plug
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2087 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923920872 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 17.91" |
| Case Width | 12.99" |
| Case Height | 10.43" |
| Case Cubic Ft. | 1.4043 |
| Catalog Description | 8 Foot Cord Set - Gold Finish - White Stripe and Plug |
| Description | 8 FT 18/2 SPT-2 GOLD W/WHT STR |
| UNSPSC | 26121536 |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.24 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 8 Foot Cord Set Gold Finish White Stripe |