10 Foot 18/2 SPT-1 105C Cord Set - White Finish - 48" Hank - 150 Carton - Molded Polarized Plug - Tinned Tips 3/4" Strip With 2" Slit
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2460 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | White |
| Wire Color | White |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923924603 |
| Case Quantity | 150 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 12.99" |
| Case Height | 7.48" |
| Case Weight | 36 |
| Case Cubic Ft. | 1.0183 |
| Catalog Description | 10 Foot 18/2 SPT-1 105C Cord Set - White Finish - 48" Hank - 150 Carton - Molded Polarized Plug - Tinned Tips 3/4" Strip With 2" Slit |
| Description | 10 FT #18/2 SPT-1 105 WHT CORD |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2460.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.24 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 10 Foot 18/2 SPT-1 Cord Set White Finish |