8 Foot 18/2 SPT-2 105C Cord Set - White Finish - 36" Hank - 200 Carton - Molded Polarized Plug - Tinned Tips 3/4" Strip With 2" Slit
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-100 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | White |
| Wire Color | White |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901000 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 12.99" |
| Case Height | 11.02" |
| Case Weight | 46.52 |
| Case Cubic Ft. | 1.5003 |
| Catalog Description | 8 Foot 18/2 SPT-2 105C Cord Set - White Finish - 36" Hank - 200 Carton - Molded Polarized Plug - Tinned Tips 3/4" Strip With 2" Slit |
| Description | 8FT WHT CORD SET W/ MOLDED PLU |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-100.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.233588902 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 8 Foot 18/2 SPT-2 Cord Set White Finish 36" Hank |