Plastic Lock-Up Cap - 1/8 IP - 1" Diameter - Brass Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-159 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Plastic |
| Finish | Brass Plated |
| Thread | 1/8 IP Thread |
| Diameter | 1" |
| Dimensions | DIA: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923901598 |
| Case Length | 14.25" |
| Case Width | 20.5" |
| Case Height | 14.5" |
| Case Weight | 51 |
| Case Cubic Ft. | 2.4513 |
| Catalog Description | Plastic Lock-Up Cap - 1/8 IP - 1" Diameter - Brass Finish |
| Description | VAC BR FIN LOCKUP CAP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-159.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Plastic Lock-Up Cap 1/8 IP 1" D Brass Finish |