Brass Lock-Up Cap - 1/8 IP - 9/16" Diameter - 1/4" Height - Burnished And Lacquered
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-169 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Burnished / Lacquered |
| Thread | 1/8 IP Thread |
| Diameter | 0.56" |
| Dimensions | L: 0.56" x W: 0.56" x H: 0.25" x DIA: 0.56" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901697 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Weight | 5.5 |
| Catalog Description | Brass Lock-Up Cap - 1/8 IP - 9/16" Diameter - 1/4" Height - Burnished And Lacquered |
| Description | BRASS FIN 1/8 BRACKET CAP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-169.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.018 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Brass Lock-Up Cap 1/8 IP 9/16" D Burnished |