Plastic Lock-Up Caps - 1/8 IP - 3/4" Diameter - White Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-167 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Plastic |
| Finish | White |
| Thread | 1/8 IP Thread |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901673 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 8.27" |
| Case Width | 5.51" |
| Case Height | 6.3" |
| Case Weight | 1.98 |
| Case Cubic Ft. | 0.1661 |
| Catalog Description | Plastic Lock-Up Caps - 1/8 IP - 3/4" Diameter - White Finish |
| Description | 1/8 PLASTIC KNOB WHITE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-167.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.002984171 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Plastic Lock-Up Caps 1/8 IP 3/4" D White Finish |