Solid Brass Riser - 1/4-27 - Burnished And Lacquered - 1/2" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1562 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Burnished / Lacquered |
| Thread | 1/4-27 Thread |
| Dimensions | H: 0.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923915625 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 10" |
| Case Width | 10" |
| Case Height | 5.75" |
| Case Weight | 21.16 |
| Case Cubic Ft. | 0.3328 |
| Catalog Description | Solid Brass Riser - 1/4-27 - Burnished And Lacquered - 1/2" Height |
| Description | 1/2" RISER BRASS B/L |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1562.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.022164488 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Solid Brass Riser 1/4-27 1/2" Height |