Solid Brass Riser - 1/4-27 - Burnished And Lacquered - 1" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-140 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Burnished / Lacquered |
| Thread | 1/4-27 Thread |
| Dimensions | H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923901406 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 15.75" |
| Case Width | 11.81" |
| Case Height | 11.81" |
| Case Weight | 31.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.2713 |
| Catalog Description | Solid Brass Riser - 1/4-27 - Burnished And Lacquered - 1" Height |
| Description | 1"RISER BRASS FINISH |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-140.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.04 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Solid Brass Riser 1/4-27 Burnished and Lacquered 1" Height |