Round Halogen Socket GU10 w/Mounting Holes
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1552 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 1000 |
| Finish | White |
| Wire Cord Length | 8" |
| Diameter | 1.06" |
| Dimensions | L: 1.06" x W: 1.06" x H: 0.63" x DIA: 1.06" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923915526 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 14.65" |
| Case Width | 12.28" |
| Case Height | 7.56" |
| Case Weight | 22.176 |
| Case Cubic Ft. | 0.7871 |
| Catalog Description | Round Halogen Socket GU10 w/Mounting Holes |
| Description | GU10 SOCKET 8 IN LEADS |
| Wire Length | 8" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1552.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.045352 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Round Halogen Socket GU10 Mounting Holes |