On-Off Turn Knob Interior Mechanism With Screw Terminals - 250W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1141 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | RU |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 250 |
| Finish | Not Specified |
| Switch Type | On-Off |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923911412 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 14.5" |
| Case Width | 18" |
| Case Height | 7.25" |
| Case Weight | 21.362 |
| Case Cubic Ft. | 1.0951 |
| Catalog Description | On-Off Turn Knob Interior Mechanism With Screw Terminals - 250W - 250V |
| Description | ON/OFF TURN KNOB SOCKET INT. O |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1141.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.043724 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | On-Off Turn Knob Mechanism with Screw Terminals 250W 250V |