Turn Knob Socket With Paper Liner - 2-1/2" Height - 3 Terminal (2 Circuit) Turn Knob - 1/8 IP - Inside Extrusion - 250W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2034 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 250 |
| Finish | Not Specified |
| Cap | 1/8 IPS |
| Switch Type | 3 Way |
| Dimensions | H: 2.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923820349 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 8.75" |
| Case Width | 12.25" |
| Case Height | 8.25" |
| Case Weight | 6.54 |
| Case Cubic Ft. | 0.5117 |
| Catalog Description | Turn Knob Socket With Paper Liner - 2-1/2" Height - 3 Terminal (2 Circuit) Turn Knob - 1/8 IP - Inside Extrusion - 250W - 250V |
| Description | MED BASE 2-CIR 3 TERM PAPER LN |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2034.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.07 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Uno Thread | No |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Turn Knob Socket 3 Terminal 250W 250V |