Cast Brass Canopy - Antique Brass Finish - 4-3/8" Diameter - 1-1/16" Center Hole - 1" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-039 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Spain |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Antique Brass |
| Center Hole Diameter | 1.063 |
| Diameter | 4.38" |
| Dimensions | L: 4.38" x W: 4.38" x H: 1" x DIA: 4.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923900393 |
| Case Quantity | 25 |
| Case Length | 9.5" |
| Case Width | 9.5" |
| Case Height | 5" |
| Case Weight | 31 |
| Case Cubic Ft. | 0.2611 |
| Catalog Description | Cast Brass Canopy - Antique Brass Finish - 4-3/8" Diameter - 1-1/16" Center Hole - 1" Height |
| Description | AB CAST CANOPY 1-1/16" CH |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-039.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.309 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Cast Brass Canopy Antique Brass Finish |