Deep Baffle Trim - 4 Inch Square - Black Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-990 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Finish | Black |
| Dimensions | L: 5.44" x W: 5.44" x H: 1.11" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0151 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923809907 |
| Inner Quantity | 10 |
| Inner Length | 5.71" |
| Inner Width | 5.51" |
| Inner Height | 5.71" |
| Inner Weight | 0.9 |
| Inner Cubic Ft. | 0.104 |
| Case UPC | 10045923809900 |
| Case Quantity | 80 |
| Case Length | 12.01" |
| Case Width | 11.61" |
| Case Height | 12.2" |
| Case Weight | 9.78 |
| Case Cubic Ft. | 0.9844 |
| Catalog Description | Deep Baffle Trim - 4 Inch Square - Black Finish |
| Description | DEEP BAFFLE 4 INCH SQ BL TRIM |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-990.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 5.47 |
| Each Width In. | 0.87 |
| Each Height In. | 5.47 |
| Each Weight Lb. | 0.09 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | S11884 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Deep Baffle Trim 4" Square Black Finish |