Deep Baffle Trim - 4 Inches - Bronze Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-975 |
| Lighting Type | Components |
| Fixture Shape | Round |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Location Rating | Damp |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Finish | Bronze |
| Diameter | 5.26" |
| Dimensions | H: 1.11" x DIA: 5.26" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0178 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923809754 |
| Inner Quantity | 10 |
| Inner Length | 5.71" |
| Inner Width | 5.52" |
| Inner Height | 5.71" |
| Inner Weight | 0.89 |
| Inner Cubic Ft. | 0.1042 |
| Case UPC | 10045923809757 |
| Case Quantity | 80 |
| Case Length | 12.01" |
| Case Width | 11.62" |
| Case Height | 12.21" |
| Case Weight | 7.8 |
| Case Cubic Ft. | 0.9861 |
| Catalog Description | Deep Baffle Trim - 4 Inches - Bronze Finish |
| Description | DEEP BAFFLE 4 INCH BRONZE TRIM |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-975.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 5.26 |
| Each Width In. | 5.26 |
| Each Height In. | 1.11 |
| Each Weight Lb. | 0.07 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | S11844 |
| For Use With | S11871 |
| For Use With | S11882 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Deep Baffle Trim 4"es Bronze Finish |