Deep Baffle Trim - 5/6 Inch Square - Black Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-993 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Finish | Black |
| Dimensions | L: 7.26" x W: 7.26" x H: 1.97" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0515 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923809938 |
| Inner Quantity | 10 |
| Inner Length | 7.68" |
| Inner Width | 6.3" |
| Inner Height | 7.68" |
| Inner Weight | 1.66 |
| Inner Cubic Ft. | 0.215 |
| Case UPC | 10045923809931 |
| Case Quantity | 80 |
| Case Length | 15.94" |
| Case Width | 13.19" |
| Case Height | 16.14" |
| Case Weight | 17.67 |
| Case Cubic Ft. | 1.9638 |
| Catalog Description | Deep Baffle Trim - 5/6 Inch Square - Black Finish |
| Description | DEEP BAFFLE 5-6 IN SQ BL TRIM |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-993.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 7.28 |
| Each Width In. | 1.68 |
| Each Height In. | 7.28 |
| Each Weight Lb. | 0.17 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | S11885 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Deep Baffle Trim 5/6" Square Black Finish |