Wifi Control for use with Hi-Pro 360 Lamps
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-954 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/80-954_Wifi_Sensor_Instructions.pdf |
| Collection | Hi-Pro |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8543.70.9860 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Cambodia |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | 15 |
| Material | Plastic / Metal |
| Finish | White |
| IOT Enabled | Yes |
| Diameter | 1.69" |
| Dimensions | L: 1.69" x DIA: 1.69" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.003 |
| Pack Type | Box |
| Inner UPC | 20045923809549 |
| Inner Quantity | 20 |
| Inner Length | 9.25" |
| Inner Width | 7.58" |
| Inner Height | 2.44" |
| Inner Weight | 1.37 |
| Inner Cubic Ft. | 0.099 |
| Case UPC | 10045923809542 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 12.99" |
| Case Width | 9.84" |
| Case Height | 8.15" |
| Case Weight | 6.83 |
| Case Cubic Ft. | 0.6029 |
| Catalog Description | Wifi Control for use with Hi-Pro 360 Lamps |
| Description | HI-PRO WIFI MODULE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-954.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 1.73 |
| Each Width In. | 1.73 |
| Each Height In. | 1.73 |
| Each Weight Lb. | 0.07 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Voltage Text | AC Only |
| For Use With | S13120 |
| For Use With | S13121 |
| For Use With | S13122 |
| For Use With | S13140 |
| For Use With | S13141 |
| For Use With | S13142 |
| For Use With | S13143 |
| For Use With | S13144 |
| For Use With | S13145 |
| For Use With | S23162 |
| For Use With | S23163 |
| For Use With | S23164 |
| For Use With | S23165 |
| For Use With | S23166 |
| For Use With | S23167 |
| For Use With | S23168 |
| For Use With | S28931 |
| For Use With | S28932 |
| For Use With | S28937 |
| For Use With | S28938 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Wifi Control for Hi-Pro 360 Lamps |