Turn-knob LED Dimmer - Paper housing - Brown Paper Finish with Black and Gold Knobs
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2706 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8533.39.0040 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| Material | Paper |
| Finish | Brown |
| Pack Type | Carded |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923827065 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 13.75" |
| Case Width | 18.75" |
| Case Height | 13" |
| Case Weight | 21.56 |
| Case Cubic Ft. | 1.9396 |
| Catalog Description | Turn-knob LED Dimmer - Paper housing - Brown Paper Finish with Black and Gold Knobs |
| Description | LED PAPER HOUSING DIMMER W/2 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2706.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.09 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Turn-knob LED Dimmer Brown Paper Finish |