Turn-knob LED Dimmer - Phenolic housing - Black Finish with Black and Gold Knobs
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2705 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8533.39.0040 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| Finish | Black |
| Pack Type | Carded |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923827058 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 14" |
| Case Width | 19" |
| Case Height | 13" |
| Case Weight | 27.5 |
| Case Cubic Ft. | 2.0012 |
| Catalog Description | Turn-knob LED Dimmer - Phenolic housing - Black Finish with Black and Gold Knobs |
| Description | LED PHENOLIC DIMMER W/2 KNOBS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2705.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.11 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Turn-knob LED Dimmer Black Phenolic Finish |