Full Range In-line LED Dimmer - Brown Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2700 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8533.39.0040 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| Finish | Brown |
| Pack Type | Carded |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923827003 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 7.5" |
| Case Width | 9" |
| Case Height | 7.25" |
| Case Weight | 7.9 |
| Case Cubic Ft. | 0.2832 |
| Catalog Description | Full Range In-line LED Dimmer - Brown Finish |
| Description | LED BROWN SLIDE TABLE DIMMER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2700.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.16 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Full Range In-line LED Dimmer Brown Finish |