Cord Set - Silver - With Flat Plug - 15 Foot
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2308 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 1250 |
| Finish | Silver |
| Wire Color | Clear |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 13" |
| Case Height | 9.45" |
| Case Weight | 2.16 |
| Case Cubic Ft. | 1.2875 |
| Catalog Description | Cord Set - Silver - With Flat Plug - 15 Foot |
| Description | 15FT 18/2 SPT-2 105 CL. SILVER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2308.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.42 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Cord Set Silver 15 with Flat Plug |