15 Foot Cord - 1250 Watt - Silver Finish - Plug Strip
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2557 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Wattage | 1250 |
| Finish | Silver |
| Wire Cord Length | 180" |
| Wire Color | Clear Silver |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923825573 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 20" |
| Case Width | 12.6" |
| Case Height | 9.45" |
| Case Weight | 33.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.3781 |
| Catalog Description | 15 Foot Cord - 1250 Watt - Silver Finish - Plug Strip |
| Description | 15FT 18/3 SVT SILVER 105 DEG |
| Wire Length | 180" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2557.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.8 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 15 Foot Cord 1250 Watt Silver Finish |