Cord Set - Silver - With Flat Plug - 20 Foot
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2309 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 1250 |
| Finish | Silver |
| Wire Color | Clear Silver |
| Each Quantity | 1 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 13" |
| Case Height | 6.7" |
| Case Cubic Ft. | 0.9128 |
| Catalog Description | Cord Set - Silver - With Flat Plug - 20 Foot |
| Description | 20FT 18/2 SPT-2 105 CL SILVER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2309.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.55 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Cord Set Silver 20 Foot Flat Plug |