GX10 Round Porcelain Halogen Socket - 12" SF-1 200C Leads - 11/16" Height - 1-1/8" Diameter - Screw Holes 3/4" CC - 750W - 600V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2178 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 750 |
| Material | Porcelain |
| Finish | White |
| Wire Cord Length | 12" |
| Diameter | 1.13" |
| Dimensions | L: 1.12" x W: 1.12" x H: 0.69" x DIA: 1.12" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923821780 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 16.25" |
| Case Width | 12.75" |
| Case Height | 7.5" |
| Case Weight | 31.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.8993 |
| Catalog Description | GX10 Round Porcelain Halogen Socket - 12" SF-1 200C Leads - 11/16" Height - 1-1/8" Diameter - Screw Holes 3/4" CC - 750W - 600V |
| Description | GX10 BASE POR SKT 2 MTG HOLES |
| Wire Length | 12" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2178.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.06 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | GX10 Round Porcelain Halogen Socket 750W 600V |