Porcelain Halogen Round Analog Socket - 24" Leads - GX5.3 Base - SF-1 200C Leads - 1-3/4" Diameter - 75W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2044 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cRUus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 75 |
| Material | Porcelain |
| Finish | Not Specified |
| Wire Cord Length | 24" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923820448 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 9.5" |
| Case Width | 12.88" |
| Case Height | 8.5" |
| Case Weight | 17 |
| Case Cubic Ft. | 0.6019 |
| Catalog Description | Porcelain Halogen Round Analog Socket - 24" Leads - GX5.3 Base - SF-1 200C Leads - 1-3/4" Diameter - 75W - 250V |
| Description | ROUND HALOGEN SKT GX5.3-GY6.35 |
| Wire Length | 24" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2044.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.078 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Porcelain Halogen Round Analog Socket 75W 250V |