Aluminum Cap With Paper Liner - 1/8 IP Sideout With Set Screw - Nickel Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1702 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Nickel |
| Cap | 1/8 IPS |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923817028 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 11.1" |
| Case Width | 9.92" |
| Case Height | 9.92" |
| Case Weight | 7.26 |
| Case Cubic Ft. | 0.6321 |
| Catalog Description | Aluminum Cap With Paper Liner - 1/8 IP Sideout With Set Screw - Nickel Finish |
| Description | NI ALUM 1/8IPS CAP W/ SIDEHOLE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.01 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Aluminum Cap 1/8 IP Sideout Nickel Finish |