Bullet Finial - Nickel Finish - 2" Height - 1/8 IP
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2102 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Nickel |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Dimensions | H: 2" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923821025 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 10" |
| Case Width | 10" |
| Case Height | 4" |
| Case Weight | 14.33 |
| Case Cubic Ft. | 0.2315 |
| Catalog Description | Bullet Finial - Nickel Finish - 2" Height - 1/8 IP |
| Description | 2" BULLET NICKEL FINIAL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2102.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.058320488 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Bullet Finial Nickel Finish 2" Height 1/8 IP |