Acorn Finial - 1-1/2" Height - 1/8 IP - Burnished And Lacquered
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-837 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Burnished / Lacquered |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Dimensions | H: 1.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923908375 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 13.39" |
| Case Width | 9.45" |
| Case Height | 5.91" |
| Case Weight | 46.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.4328 |
| Catalog Description | Acorn Finial - 1-1/2" Height - 1/8 IP - Burnished And Lacquered |
| Description | 1 1/2" FINIAL BRASS FINISH |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-837.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.19 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Acorn Finial 1-1/2" Height 1/8 IP |