With Uno Thread & Ring (4 Piece)
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2068 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Finish | Not Specified |
| Cap | 1/8 IPS |
| Set Screw | With |
| Switch Type | On-Off |
| Diameter | 1.5" |
| Dimensions | L: 1.50" x W: 1.50" x H: 2.75" x DIA: 1.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923820684 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 11.69" |
| Case Width | 10.71" |
| Case Height | 12.09" |
| Case Weight | 14.3 |
| Case Cubic Ft. | 0.876 |
| Catalog Description | With Uno Thread & Ring (4 Piece) |
| Description | GU24 ON-OFF T/K UNO THREAD |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2068.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.14 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Uno Thread | Yes |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | With Uno Thread Ring 4 Piece |