Short Keyless With Full Uno Thread And Ring - Phenolic - 1/8 IP Cap With Plastic Bushing - Less Set Screw - 660W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1072 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Finish | Black |
| Cap | 1/8 IPS |
| Set Screw | Less |
| Diameter | 1.31" |
| Dimensions | L: 1.31" x W: 1.31" x H: 2.25" x DIA: 1.31" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923810722 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 14.25" |
| Case Width | 14.25" |
| Case Height | 6.63" |
| Case Weight | 11.77 |
| Case Cubic Ft. | 0.7791 |
| Catalog Description | Short Keyless With Full Uno Thread And Ring - Phenolic - 1/8 IP Cap With Plastic Bushing - Less Set Screw - 660W - 250V |
| Description | BLK PHEN S KEYLESS SKT 1/8 FUL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1072.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.1187 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Uno Thread | Yes |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Short Keyless with Full Uno Thread 660W |