Candelabra European Style Socket - 4 Piece - 1/2 Uno Thread And Ring With Shoulder - 1/8 IP Screw Terminals - 75W - 125V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1095 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 75 |
| Finish | Black |
| Hickey | 1/8 IPS |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923810951 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 13.07" |
| Case Width | 12.28" |
| Case Height | 10.71" |
| Case Weight | 15 |
| Case Cubic Ft. | 0.9948 |
| Catalog Description | Candelabra European Style Socket - 4 Piece - 1/2 Uno Thread And Ring With Shoulder - 1/8 IP Screw Terminals - 75W - 125V |
| Description | BRN CAND SKT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1095.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.061 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Candelabra European Style Socket 4 Piece 1/2 Uno Thread |