3 Step Safety Design GU24 - 4-Pin Ballast & Socket Combinations - also for GU24 Self Ballasted
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1953 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | Not Specified |
| Wire Cord Length | 24" |
| Dimensions | H: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923819534 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 17.3" |
| Case Width | 8.5" |
| Case Height | 8.5" |
| Case Weight | 8.36 |
| Case Cubic Ft. | 0.7233 |
| Catalog Description | 3 Step Safety Design GU24 - 4-Pin Ballast & Socket Combinations - also for GU24 Self Ballasted |
| Description | GU24 1/8 IP SIDE MOUNT CAP |
| Wire Length | 24" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1953.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Bracket | Side Mount Bracket |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 3 Step GU24 4-Pin Ballast & Socket Combo for Self Ballasted |