CFL Self Ballast GU24 - also for 4-Pin Ballast & Socket Combinations
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1716 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | White |
| Hickey | U-Channel 1/8IP Hickey |
| Wire Cord Length | 24" |
| Dimensions | H: 2" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Case UPC | 10045923817165 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 12.5" |
| Case Width | 14" |
| Case Height | 10.13" |
| Case Weight | 15.4 |
| Case Cubic Ft. | 1.0259 |
| Catalog Description | CFL Self Ballast GU24 - also for 4-Pin Ballast & Socket Combinations |
| Description | GU24 THRD PHEN SKT CAP W/RING |
| Wire Length | 24" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1716.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.15 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | CFL Self Ballast GU24 For 4-Pin Ballast & Socket |