3 Step Safety Design GU24 - 4-Pin Ballast & Socket Combinations - also for GU24 Self Ballasted
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1934 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | Not Specified |
| Hickey | U-Channel 1/8IP Hickey |
| Wire Cord Length | 24" |
| Dimensions | H: 1.12" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923819343 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 17" |
| Case Width | 8" |
| Case Height | 5.5" |
| Case Weight | 8.8 |
| Case Cubic Ft. | 0.4329 |
| Catalog Description | 3 Step Safety Design GU24 - 4-Pin Ballast & Socket Combinations - also for GU24 Self Ballasted |
| Description | GU24 CAP SKT QUICK WIRE W/ 1/8 |
| Wire Length | 24" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1934.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 3 Step GU24 4-Pin Ballast & Socket Combo for Self Ballasted |