Ring For Threaded And Candelabra Sockets - 1" Outer Diameter - 3/4" Inner Diameter - 13/16" Thread Size - 20 TPI - Brass Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1485 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Brass |
| Diameter | 1" |
| Dimensions | DIA: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923814850 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 12.28" |
| Case Width | 5.59" |
| Case Height | 6.38" |
| Case Weight | 13.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.2534 |
| Catalog Description | Ring For Threaded And Candelabra Sockets - 1" Outer Diameter - 3/4" Inner Diameter - 13/16" Thread Size - 20 TPI - Brass Finish |
| Description | BRASS RINGS FOR THREADED |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1485.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.022 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Ring For Threaded and Candelabra Sockets 1" Outer Dia |