THRD PHEN CAND SKT W/PLUG & SW
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1693 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Wattage | 75 |
| Finish | Black |
| Wire Cord Length | 72" |
| Wire Color | Brown |
| Dimensions | H: 1.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923816939 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 11.8" |
| Case Width | 10" |
| Case Height | 10.24" |
| Case Weight | 18 |
| Case Cubic Ft. | 0.6993 |
| Catalog Description | THRD PHEN CAND SKT W/PLUG & SW |
| Description | THRD PHEN CAND SKT W/PLUG & SW |
| Wire Length | 72" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1693.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.2 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Phenolic Threaded Candelabra Sockets with Leads / Rings |