3-Light Phenolic Threaded Candelabra Harness Set - 1-1/4" With Shoulder and Phenolic Ring - 6" Centers 18" Tail - 75W - 125V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1474 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 75 |
| Finish | Black |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | L: 0.75" x W: 0.75" x H: 1.25" x DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923814744 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 16.22" |
| Case Width | 13.46" |
| Case Height | 10.31" |
| Case Weight | 25.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.3026 |
| Catalog Description | 3-Light Phenolic Threaded Candelabra Harness Set - 1-1/4" With Shoulder and Phenolic Ring - 6" Centers 18" Tail - 75W - 125V |
| Description | 3 LT HARNESS CAN.THREADED SKTS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1474.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.12 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 3-Light Phenolic Threaded Candelabra Harness Set 75W 125V |