3 Piece Solid Brass Cap With Paper Liner - 1/8 IP Less Set Screw - Polished Brass Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1438 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Polished Brass |
| Cap | 1/8 IPS |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923814386 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 11.1" |
| Case Width | 10.31" |
| Case Height | 9.92" |
| Case Weight | 19.58 |
| Case Cubic Ft. | 0.657 |
| Catalog Description | 3 Piece Solid Brass Cap With Paper Liner - 1/8 IP Less Set Screw - Polished Brass Finish |
| Description | POL BRASS S.B. 1/8IPS CAP LESS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1438.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.04 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 3 Piece Solid Brass Cap 1/8 IP Polished Brass Finish |