3 Piece Solid Brass Cap With Paper Liner - Antique Brass Finish - 1/4 IP With Set Screw
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2245 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Antique Brass |
| Iron Pipe Size | 1/4 IP |
| Set Screw | With |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923822459 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 7.56" |
| Case Width | 6.38" |
| Case Height | 6.38" |
| Case Weight | 12.8 |
| Case Cubic Ft. | 0.1781 |
| Catalog Description | 3 Piece Solid Brass Cap With Paper Liner - Antique Brass Finish - 1/4 IP With Set Screw |
| Description | 1/4 REG ANT BRASS SB DEEP CAP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2245.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.05 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 3 Piece Solid Brass Cap Antique Brass Finish 1/4 IP |