3 Piece Solid Brass Cap With Paper Liner - Polished Brass Finish - 1/8 IP - With Set Screw
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1287 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Polished Brass |
| Cap | 1/8 IPS |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923812870 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 7.56" |
| Case Width | 7.56" |
| Case Height | 7.76" |
| Case Weight | 9.61 |
| Case Cubic Ft. | 0.2567 |
| Catalog Description | 3 Piece Solid Brass Cap With Paper Liner - Polished Brass Finish - 1/8 IP - With Set Screw |
| Description | PL SB CAP 1/8 WSS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1287.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.04 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 3 Piece Brass Cap Polished Brass 1/8 IP |