CAND SKT STR BKT W/RND HOLE
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1274 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 75 |
| Finish | Black |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | L: 0.75" x W: 0.75" x H: 2.75" x DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923812740 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 12.28" |
| Case Width | 12.28" |
| Case Height | 7.76" |
| Case Weight | 7.81 |
| Case Cubic Ft. | 0.6772 |
| Catalog Description | CAND SKT STR BKT W/RND HOLE |
| Description | CAND SKT STR BKT W/RND HOLE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1274.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| Bracket | 1/8 IP Slip Round Hole Bracket |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Candelabra Base Phenolic Sockets with Spring Clip |