Phenolic Candelabra Base Socket With Spring Clip - 3/4" Diameter - 1" Hole Size - White Wire - 24" 18/2 SPT-1 White 105C - 75W - 125V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1151 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Material | Phenolic Plastic |
| Wire Cord Length | 24" |
| Wire Color | White |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923811514 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 15" |
| Case Width | 15" |
| Case Height | 9.25" |
| Case Weight | 18.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.2044 |
| Catalog Description | Phenolic Candelabra Base Socket With Spring Clip - 3/4" Diameter - 1" Hole Size - White Wire - 24" 18/2 SPT-1 White 105C - 75W - 125V |
| Description | CAN SNAP/IN SKT W/24" WHITE LE |
| Wire Length | 24" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1151.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.084 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Phenolic Candelabra Base Socket with Spring Clip |