T5 Lampholder w/8" AWM B/W Solid Leads for Retro Fit and Replacement Tall Right angle Bracket 660W-600V 1 1/4"H x 5/8"W x 3/8"D
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1251 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | RU |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 660 |
| Finish | Not Specified |
| Wire Cord Length | 8" |
| Wire Color | Black / White |
| Extension | 0.38" |
| Diameter | 0.38" |
| Dimensions | W: 0.63" x H: 1.25" x DIA: 0.38" x E: 0.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923812511 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 16.54" |
| Case Width | 10.63" |
| Case Height | 9.84" |
| Case Weight | 28.66 |
| Case Cubic Ft. | 1.0012 |
| Catalog Description | T5 Lampholder w/8" AWM B/W Solid Leads for Retro Fit and Replacement Tall Right angle Bracket 660W-600V 1 1/4"H x 5/8"W x 3/8"D |
| Description | T5 RETRO FIT TALL RIGHT ANGLE |
| Wire Length | 8" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1251.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.029660244 |
| Bracket | Tall Right Angle Bracket |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | T5 Lampholder w/8" AWM B/W Solid Leads 660W-600V |