Fluorescent Lampholder For T8 - Tall - Non Shunted - G13 Medium Bi-Pin Base With Turn Type Lamp Lock - 660W - 600V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2610 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Mexico |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 660 |
| Material | Plastic |
| Finish | White |
| Extension | 0.88" |
| Dimensions | L: 0.88" x W: 1" x H: 1.63" x E: 0.88" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 1400 |
| Case Length | 15.38" |
| Case Width | 12.5" |
| Case Height | 10.13" |
| Case Weight | 29.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.127 |
| Catalog Description | Fluorescent Lampholder For T8 - Tall - Non Shunted - G13 Medium Bi-Pin Base With Turn Type Lamp Lock - 660W - 600V |
| Description | TALL FL SKT NON SHUNTED W/LAMP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2610.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.02 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Fluorescent Lampholder T8 G13 Base 660W 600V |