Keyless Lampholder - 36" AWM B/W Leads 105C - 1/8 IP Hickey - 2" Overall Height - 1-1/4" Diameter - 660W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1151 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Finish | Black |
| Max. Height | 2" |
| Hickey | 1/8 IPS |
| Wire Cord Length | 10" |
| Wire Color | Black / White |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | DIA: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923911511 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 15.5" |
| Case Width | 20" |
| Case Height | 20" |
| Case Weight | 31 |
| Case Cubic Ft. | 3.588 |
| Catalog Description | Keyless Lampholder - 36" AWM B/W Leads 105C - 1/8 IP Hickey - 2" Overall Height - 1-1/4" Diameter - 660W - 250V |
| Description | MED SCKT 1/8IP HICKEY 10" LEAD |
| Wire Length | 10" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1151.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.069 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Keyless Lampholder 36" AWM B/W Leads 2" Height |