Keyless Porcelain One Piece Sign Socket - Center / 2 #8-32 Flange/Bushing - CSSNP Screw Shell - Glazed - 660W - 600V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1149 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 660 |
| Material | Porcelain |
| Finish | White |
| Diameter | 1.75" |
| Dimensions | W: 2.25" x H: 1.50" x DIA: 1.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923811491 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 21" |
| Case Width | 10.5" |
| Case Height | 9.5" |
| Case Weight | 38.3 |
| Case Cubic Ft. | 1.2122 |
| Catalog Description | Keyless Porcelain One Piece Sign Socket - Center / 2 #8-32 Flange/Bushing - CSSNP Screw Shell - Glazed - 660W - 600V |
| Description | POR KEYLESS SGN SKT W TERM NSS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1149.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.194 |
| Bracket | Center/2 #8-32 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Screw Shell | CSSNP |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Keyless Porcelain One Piece Sign Socket 660W 600V |